Meda ettevõttest

Meda ettevõttest

Meda on laiaulatusliku tooteportfelliga juhtiv rahvusvaheline ravimiettevõte. 2014. aasta lõpuks ulatus ettevõtte müügitulu 15 miljardi Rootsi kroonini. Selle numbri alusel on Meda suuruselt 48. ravimiettevõtte terves maailmas.

Meda keskendub peamiselt müügile ja turundusele – ettevõttes töötas 2014. aasta lõpus 5202 töötajat ja nendest 2996 töötas müügi ja turunduse valdkonnas. Medal on müügiorganisatsioone enam kui 60 riigis ning maades, kus Medal puudub oma esindus, tegelevad müügi ja turundusega levitajad. Ülemaailmselt on Meda tooted müügil enam kui 150 riigis. Viimase paari aasta jooksul on Meda osakaal kasvuturgudel aina suurenenud ja nendes riikides tegutsevates turundusorganisatsioonides töötab ligikaudu 1083 inimest.

2014. aastal omandas Meda Itaalia ravimiettevõtja Rottapharm. Pärast ülevõtmist moodustab retseptiravimite (Rx) müük 60% ning mitteretseptiravimite (kliiniliselt tõestatud tarbijatele ette nähtud tervisetooted (Cx) ja käsimüügiravimid (OTC)) müük 40% toodete müügist. Meda laiaulatuslik tooteportfell jaguneb kolmeks põhivaldkonnaks – hingamisteede, nahahaiguste ning valu- ja põletikuravimid. Need kokku moodustavad ligikaudu 50% grupi müügist.

Meda ei tegele ise varases etapis ravimite väljatöötamisega, vaid omandab uusi tooteid ülevõtmise kaudu. Väljatöötamise asemel keskendub ettevõte põhiravimite valdkonnas turul kohanenud toodete edasiarendusele ning nende müügile ja turundamisele.